Arimidex-1mg/tab 20tabs-75zł

Anastrozol inaczej Arimidex to jeden z najbardziej znanych i najlepszych inhibitorów aromatazy.

Co nieco z historii ?

Produkt pierwszy raz został wprowadzony przez koncern farmaceutycznu Astra Zeneca , i z miejsca stał się rewolucyjnym lekiem w leczeniu raka piersi u kobiet.

Jest to lek pierwszej generacji , mimo że od czasu pojawienia się na rynku mineło sporo czasu i wyprodukowany wiele mu podobnych AI , to Arimidex pozostaje do chwili obecnej jednym z najbardziej efektywnych .

Mimo że w medycynie pełni zastosowanie w walce z rakiem , to kulturyści cenią go za kontrole estrogenu w czasie trwania cyklu 🙂

Anastrozol podaje się tylko w postaci doustnej !!!

Krótka charakterystyka :

Arimidex podobnie jak wszystkie inne anty-estrogeny, służy do utrzymania odpowiedniego poziomu estrogenów w organizmie podczas cyklu.

Oprócz tego że zapobiega skutkom ubocznym wywołanym przez wysoki estrogen , to pełni rolę zarządzającego estrogenami , dzięki czemu możemy łatwiej utrzymać twardy i suchy mięsień bez zbędnej retencji wody.

Jest to szczególnie ważne wśród kulturystów w okresie startów w zawodach , gdyż w sportach sylwetkowych to niezbędnik do osiągnięcia sukcesu.

Anastrozole spełnia te funkcje dzięki temu że wiąże się z enzymem aromatazy, który to jest odpowiedzialny za przekształcanie testosteronu w estrogeny.

W przeciwieństwie do innych inhibitorów aromatazy, Arimidex ma tą przewagę że nie wiąże się trwale z enzymem aromatazy, lecz oddziela się po pewnym czasie.

To daję nam możliwość odbicia estrogenu, czyli to jest tak że osoba stosująca Arimidex doświadcza krótkiego czasu podwyższenia poziomu estrogenu, po zaprzestaniu podawania AI , jest to dobre kiedy za mocno zbijemy estrogen.

Jednak w większości przypadków ten skok estrogenu nie jest duży, aby spowodować jakiekolwiek problemy, ale dla tych osób które uważają to za duży problem, damy radę że stosunkowo łatwo można sobie z tym poradzić poprzez stopniowe zmniejszanie dawki Arimidexu na kilka tygodni przed ostatecznym odstawieniem leku.

Zaletą Anastrozolu jest jego długi okres półtrwania , czyli nie musimy zażywać go często.

Anastrozol nie jest środkiem anaboliczno-androgennym , nie aromatyzuje , wykazuje jedynie aktywność antyestrogenową.

Dawkowanie :

Najbardziej popularny zakres dawkowania Anastrozolu : to zwykle dawka 0,5 mg co drugi dzień do 1 mg.

Dokładna dawka tak naprawdę jest zależna od sterydów wykorzystywanych w cyklu , długość stosowania Arimidexu również jest zależna od mocy i długości cyklu.

Wymagania dotyczące dawki zawsze są dobierane na podstawie rodzaju, jak i ilości stosowanych leków aromatyzujących. Pamiętajmy jednak że z powodu długiego aktywnego okresu półtrwania w naszym organizmie Anastrozol, można podawać stosunkowo rzadko, np. co drugi dzień, chociaż bardziej równomierne stężenie we krwi osiąga się przy codziennym dawkowaniu, stąd można rotować dawką (mniej ale częściej).

Lek podaje się zazwyczaj tak długo, jak długo zażywamy aromatyzujące sterydy.

Należy pamiętać że będąc na cyklu warto robić cykliczne badania hormonów, abyśmy mogli odpowiednio dobierać dawki np. właśnie Arimidexu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

propionat testosteorn koksy online

GAIAPROP (Testosteron Propionate) 100mg/ml 10amp-130zł

Testosteron propionate znany również pod inną nazwą, Testosteron Propionian, to preparat zaliczany do syntetycznych środków ...

deka nandrolon durabolin

GAIADECA (Nandrolone Decanoate) 250mg/ml 10amp-220zł

Dekanian nandrolonu (ang. Nandrolone Decanoate) jest sterydem anabolicznym o niskim wpływie na androgeny. We wcześniejszych latach ...

npp szybka deca

GAIAPHENYL (Nandrolonephenylpropionate NPP) 100mg/ml 10amp-170zł

Nandrolonphenylpropionate jest jednym ze sterydów spopularyzowanych w drugiej połowie XX wieku. Występujący pod nazwą handlową Durabolin, ...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial