Jon Jones znów wpadł na dopingu

24 Grudnia 2018 roku , świat MMA obiegła informacja o kolejnej wpadce Jon Jones na dopingu. Jones ponownie wpadł na dopingu i kolejny raz na tym samym środku jakim jest Turinabol ( Turanabol). Jego najbliższy pojedynek 30 Grudnia jednak nie jest zagrożony , dlaczego ?

Cała gala UFC została przeniesiona , do mniej restrykcyjnego stanu , kolejna gala odbędzie się zatem w Los Angeles. Kim jest Jon Jones ? To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w całej erze MMA, jednak oprócz fenomenalnych walk , sprawia włodarzą UFC wiele problemów.  Z nocy z na 30 grudnia fighter UFC miał zmierzyć się z Alexandrem Gustafssonem w pojedynku o pas kategorii półciężkiej. Po wpadce , zawodnik miał zostać zawieszony czyli istniało ryzyko wycofania pojedynku z karty walk. Wpadką na Turanabolu , „Bones” mógł narazić UFC na ogromne starty a Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) nie zgodziła się na jego udział na gali w Las Vegas. USADA czyli amerykańska komisja antydopingowa napisała ,  że w próbce która pobrano 9 grudnia wykryto śladowe ilości turinabolu . Dla ciekawości tylko powiem że w lipcu 2017  Jones wpadł na tym samym środku. Został wtedy zawieszony na ponad rok czasu. USADA zaznacza jednak , że tym przypadku ilość jaką wykazała próbka jest bardzo niska, że nie dojdzie do ponownego zawieszenia. Komisja stanu Nevada jest najbardziej restrykcyjną w całych stanach ,  jest to już jego kolejne wykroczenie dopingowe Jonesa, komisja postanowiła że ma za mało czasu, aby wykonać kolejne badania, i zapobiegawczo nie wyraziła zgody na udział w gali.

Czym jest Turanabol że tak lubią go zawodnicy MMA ?

Jest to oralny środek anaboliczny . Tura bo tak potocznie jest nazywany to steryd z dużymi cechami anabolicznymi z minimalnym efektem androgennym. W Medycynie stosuje go się w kuracji leczenie wirusa AIDS (nie aromatyzuje i pomaga w utrzymaniu masy mięśniowej).  Turanabol często porównywany jest do Dianabolu , jednak należy zaznaczyć że Tura jest słabsza w działaniu od mety , mimo to jeśli zależy ci na uzyskaniu dobrej jakościowo masy mięśniowej i zwiększeniu wytrzymałości to doskonały wybór . Mięsień który zyskujemy jest bez zbędnej retencji wody. Zalecane dawki to od 20 do 50mg dziennie w czasie 6-8 tygodni.

Te informacje pokazują nam , dlaczego akurat ten środek cieszy się popularnością u mistrza MMA. Turinabol tak jak wszystkie doustne sterydy jest niebezpieczny dla naszej wątroby , dlatego zaleca się ostrożne dawkowanie i stopniowe wejście na dawkę docelową.

Czy Jon Jones będzie walczył ?

Tak na ratunek organizacji UFC przyszedł stan Kalifornia i jego komisja antydopingowa , i na ostatnią chwilę gala została przeniesiona do miasta Inglewood.  Szef tamtejszej komisji powiedział : Obecność Turanabolu jest na tak niskim poziomie że najprawdopodobniej nie przyjął nowej dawki 🙂 i wyrażają zgodę na walkę w swoim stanie .

Sport a doping ?

Moim zdaniem wpadki dopingowe zdarzają się bardzo rzadko , wśród sportowców doping jest tak popularny że śmiem twierdzić że sięga on poziomu 80-90 % sportowców. O ilu wpadkach słyszymy ? O paru wpadkach w roku , czemu ? Nikomu nie zależy na tym aby prawda wychodziła na jaw , sportowiec ma bić rekordy , cały czas zwyciężać mimo upływu czasu. Pieniądze ,sława , reklamy , obecnie na świecie panuje kult zwycięscy  o nienagannej sylwetce 🙂 Doping jest tematem tabu , ale spójrzmy na to z tej perspektywy jakby został legalny dał by równe szanse wszystkim , był by bardziej kontrolowany a i tak wiemy że na pewnym poziomie genetyki nie oszukasz.

Od Autora :

Mimo tego że moim zdaniem „Bones” w okresie przygotowawczym sięgał po środki dopingujące , bo niemożliwe jest aby Turanabol utrzymywał się przez 15 miesięcy we krwi , był zażywany niedawno , to i tak Jon Jones będzie walczył za kilka dni ,czemu ? Odpowiedź jest prosta PIENIĄDZE , PIENIĄDZE i jeszcze raz PIENIĄDZE , sprzedaż PPV , biletów , ewentualne zwroty dla widzów pokazują że w świecie sportu są równi i równiejsi , a zasady zawsze można naginać do swoich celów 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

miller-boks-sklep-sarm-doping

Jarrell Miller złapany na dopingu 17.04.2019

Dnia 17.04.2019 świat boksu zszokowała wiadomość od komisji antydopingowej VADA , a mianowicie o wpadce ...

halotestin-sterydy-sklep-hgh

Halotestin

Na wstępie napiszę że w tym wpisie znajduje się tylko opis środka jakim jest fluoxymesteron ...

sklep-koksy-sterydy-hgh

Co to jest ten steryd ?

Już w starożytności Greccy atleci stosowali sterydy anaboliczne. Oczywiście nie mieli świadomości, dlaczego tak się ...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial