koniec cyklu sterydowego
koniec cyklu sterydowego

Po zakończeniu cyklu sterydowego – czego możesz się spodziewać?

Po zakończeniu cyklu możesz zauważyć u siebie niedoczynność gonad płciowych, mówiąc krótko obniżony poziom testosteronu. Niestety jest to nieunikniony skutek stosowania sterydów, nie da się go zablokować. Jednakże jak wyraźny będzie ten objaw zależy od długości cyklu oraz od rodzaju sterydu, który przyjmowany był w trakcie cyklu.

Musisz zadbać o odpowiednio długą przerwę między rozpoczęciem kolejnego cyklu, ponieważ organizm, który nie zdążył się zregenerować między cyklami może mieć skłonności do utraty masy mięśniowej. Podczas cyklu spada produkcja hormonu luteinizującego oraz FSH – folikulotropiny (produkowane przez przysadkę mózgową). Obniżony poziom tych hormonów przez dłuższy okres czasu, nawet po zakończeniu cyklu powoduje, że musi upłynąć trochę czasu zanim przysadka mózgowa ponownie zacznie produkować te hormony na odpowiednim poziomie. W tym czasie mogą pojawić się takie objawy jak: atrofia jąder (zmniejszenie jąder). Warto zauważyć, że można temu zapobiec poprzez stosowanie HCG – okazjonalnie, podczas ciężkich cyklów sterydowych.

Zmniejszenie masy mięśniowej może być ograniczone przez szybki powrót do naturalnej produkcji testosteronu przez organizm. Możesz indukować ten proces wykonując regularne treningi oraz przez odpowiednią dietę. Powrót do wyjściowej produkcji testosteronu mogą ułatwić także takie preparaty jak Tamoxifen, HCG and Clomid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Czy Sarmy to dobre rozwiązanie na „mostku”

Hmm, od pewnego czasu często czytając fora , czy też słuchając mięśniaków na siłowni słyszałem ...

Trenbolon a jego wpływ na zdrowie

Nie ma chyba już żadnych wątpliwości że Trenbolon jest jednym z najmocniejszych sterydów anaboliczno – ...

Efedryna

Czytając fora internetowe , zauważyłem że często pada pytanie odnośnie efedryny , tak więc postaram ...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial