uwagi cykle sterydowe
uwagi cykle sterydowe

Uwagi dotyczące cykli sterydowych

Wskazane jest, by po zakończeniu cyklu nie przyjmować żadnych sterydów przez co najmniej 8 do 12 tygodni. Niestety nadal wielu kulturystów, nie potrafi powstrzymać się przed rozpoczęciem nowego cyklu bądź podnoszeniem swoich wyników i nawet po zakończonym cyklu przyjmują zastrzyki z enantalem testosteronu (200mg) raz na 2-3 tygodnie. Musicie wiedzieć, że nie jest to zalecane, a wręcz przeciwwskazane, ponieważ wasz zakłócacie w ten sposób regenerację waszego organizmu, co może nawet doprowadzić do zaburzeń w homeostazie płynów ustrojowych.

Inną znaną praktyką jest obniżanie dawki w kilku ostatnich tygodniach cyklu. Zazwyczaj są to 3-4 tygodnie poprzedzające zakończenie cyklu, gdzie wyraźnie obniżamy dawkę sterydu, zanim totalnie go odstawimy. W jakim celu stosuje się tę praktykę nie jest do końca jasne. Nie ma żadnych badań odnośnie wpływu tej metody na użytkownika. Wiadomo, że takie odstawienie jest często stosowane przy zażywaniu hormonów tarczycowych lub anty-depresantów, natomiast nie jest zalecane przy sterydach. Wszystkie badania naukowe na temat wpływu sterydów anabolicznych na organizm człowieka były prowadzone przy przyjmowaniu wysokich dawek od początku do końca cyklu.

Zwolennicy powyższej techniki twierdzą, że ich celem jest wspomaganie organizmu w powrocie funkcji naturalnej produkcji testosteronu. Jednakże organizm nie będzie produkował „swojego” testosteronu tak długo, jak długo we krwi będzie występował niefizjologicznie wysoki poziom tego hormonu. Podwyższony poziom testosteronu jest obecny nawet przy obniżonej dawce sterydu, stąd wynika bezcelowość tej metody. Ponadto nie ma ona wpływu na procesy kataboliczne w mięśniach po zakończeniu cyklu, jak twierdzą niektórzy kulturyści.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Podstawowe zasady na diecie redukcyjnej

Jak już pewnie wiecie stosujemy dietę redukcyjnej aby pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i uwydatnić ...

Prolaktyna – opis hormonu

Temat opisuje ze względu że mam coraz więcej zapytań na mailu ,odnośnie prolaktyny , dlaczego ...

O co wzbogacić dietę będąc na cyklu ?

Co jeść jak jesteśmy na cyklu ? To odwiecznie pytanie w dopingu. W tym artykule ...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial