uwagi cykle sterydowe
uwagi cykle sterydowe

Uwagi dotyczące cykli sterydowych

Wskazane jest, by po zakończeniu cyklu nie przyjmować żadnych sterydów przez co najmniej 8 do 12 tygodni. Niestety nadal wielu kulturystów, nie potrafi powstrzymać się przed rozpoczęciem nowego cyklu bądź podnoszeniem swoich wyników i nawet po zakończonym cyklu przyjmują zastrzyki z enantalem testosteronu (200mg) raz na 2-3 tygodnie. Musicie wiedzieć, że nie jest to zalecane, a wręcz przeciwwskazane, ponieważ wasz zakłócacie w ten sposób regenerację waszego organizmu, co może nawet doprowadzić do zaburzeń w homeostazie płynów ustrojowych.

Inną znaną praktyką jest obniżanie dawki w kilku ostatnich tygodniach cyklu. Zazwyczaj są to 3-4 tygodnie poprzedzające zakończenie cyklu, gdzie wyraźnie obniżamy dawkę sterydu, zanim totalnie go odstawimy. W jakim celu stosuje się tę praktykę nie jest do końca jasne. Nie ma żadnych badań odnośnie wpływu tej metody na użytkownika. Wiadomo, że takie odstawienie jest często stosowane przy zażywaniu hormonów tarczycowych lub anty-depresantów, natomiast nie jest zalecane przy sterydach. Wszystkie badania naukowe na temat wpływu sterydów anabolicznych na organizm człowieka były prowadzone przy przyjmowaniu wysokich dawek od początku do końca cyklu.

Zwolennicy powyższej techniki twierdzą, że ich celem jest wspomaganie organizmu w powrocie funkcji naturalnej produkcji testosteronu. Jednakże organizm nie będzie produkował „swojego” testosteronu tak długo, jak długo we krwi będzie występował niefizjologicznie wysoki poziom tego hormonu. Podwyższony poziom testosteronu jest obecny nawet przy obniżonej dawce sterydu, stąd wynika bezcelowość tej metody. Ponadto nie ma ona wpływu na procesy kataboliczne w mięśniach po zakończeniu cyklu, jak twierdzą niektórzy kulturyści.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Peptydy, hmm pierwszy raz słyszę…

Peptydy, hmm pierwszy raz słyszę… Jeszcze jakiś czas temu o peptydach w sporcie w naszym ...

Kuracja TRT w sporcie i nie tylko .

Kuracja TRT w sporcie i nie tylko . O kuracji trt coraz więcej mówi się ...

testosteron moc na początek

Pierwszy Cykl Sterydowy Powinien Zawierać Jedynie Testosteron i Nic Więcej

Powszechnie wiadomo, iż pierwszy cykl powinien zawierać Testosteron i żaden inny steryd. Faktycznie można go ...